Żółte włosy po farbowaniu – co zrobić?

Farbowanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających na włosy. Statystyki pokazują, że minimum raz w życiu decyduje się na niego niemal 90% Polek. Wiele z nich koloryzacje wykonuje w domu, samodzielnie. Niestety nawet kupienie najlepszej farby do włosów i przeprowadzanie zabiegu według instrukcji nie jest gwarantem powodzenia. Zdarzają się sytuacje, że zamiast wymarzonego koloru uzyskuje się brzydki, jajeczno – żółty odcień. Jak sobie z nim poradzić?

Skąd się biorą żółte włosy po farbowaniu?

Żółte włosy po farbowaniu to efekt nieudanego zabiegu. Pojawią się one bezpośrednio po koloryzacji lub kilka dni po niej. Są one wynikiem źle dobranej farby lub jej za krótkiego, lub zbyt długiego trzymania. Najczęściej żółte włosy pojawiają się po farbowaniu na blond lub w konsekwencji rozjaśniania kosmyków. Dzieje się tak, dlatego że rozjaśniacze do włosów zawsze działają ocieplająco. Oznacza to, że najpierw wytrącają niebieski pigment odpowiadający za chłodne odcienie czupryny, następnie czerwony, a na końcu żółty.

Ten ostatni jest jednak bardzo odporny na działanie preparatu, dlatego zbyt szybkie jego zmycie może go nie usunąć i wystąpią żółte kosmyki. Aby więc zapobiec wystąpieniu żółtego odcienia na włosach blond, należy ściśle przestrzegać informacji zawartych na opakowaniu rozjaśniacza. Mieszankę rozjaśniającą koniecznie trzeba przygotować zgodnie z zaleceniami, a czasu jej trzymania na głowie ani nie skracać, ani nie wydłużać.

Jak pozbyć się żółtego blondu?

Żółty blond to odcień wybitnie nieestetyczny – nic więc dziwnego, że zauważając go, chcemy się go szybko pozbyć. Najskuteczniejsze w tym zakresie będą profesjonalne produkty, takie jak np. dostępne na tagomago.pl odżywki i szampony neutralizujące żółty odcień włosów od John Frieda. Warto też pamiętać, że specyfiki John Frieda będą też bezpiecznym rozwiązaniem i na pewno nie wyrządzą czuprynie krzywdy.

W ofercie tej marki znaleźć można równie skuteczne płukanki fioletowe i różowe, które znakomicie neutralizują niepożądany efekt działania rozjaśniacza. Stosując je, należy jednak uważać, ponieważ ich duże stężenie może okazać się zbyt intensywne i uzyska się różowe lub fioletowe kosmyki.

Żółtego blondu można się również pozbyć, ponownie farbując włosy. To rozwiązanie można jednak zastosować tylko wtedy, gdy kosmyki są w dobrej kondycji. Farba, która usunie żółty blond to ta w kolorze szarym, srebrzystym oraz gołębi blond. Dobre efekty osiągnie się również. Sięgając po kolory takie jak super jasny blond popielaty, gołębi popiel i srebrny pył. Farby o takich kolorach można spotkać w ofercie najpopularniejszych producentów farb do włosów.

Domowe sposoby na żółty blond

Mając więcej czasu możesz wypróbować domowych sposobów na żółte włosy. Za najskuteczniejszy uważa się maseczkę z dodatkiem roztworu fioletu genjanowego. Zgasi i ochłodzi ona ciepłe, żółtawe odcienie włosów po farbowaniu, a przy tym nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Podobne działanie na żółte włosy ma sok z cytryny. ¼ jego szklanki należy dodać do ulubionej maseczki, a następnie mieszankę nakłada się na włosy i czeka do ich całkowitego wyschnięcia – potem umyć jak zawsze.