Jaki kolor włosów wybrać – znajdź swój odcień!

Fryzura i kolor włosów wyrażają naszą osobowość i charakter – można rzec, że są naszym odzwierciedleniem. Zwłaszcza zmiana ich dotychczasowego odcienia symbolizuje chęć metamorfozy, którą chcemy wprowadzić w życie. Jaki kolor włosów wybrać i czym kierować się w wyborze koloru włosów? Jaki odcień będzie pasował do posiadanego przez Ciebie typu urody!

Jak dobrać kolor włosów, czyli jaki odcień do Ciebie pasuje?

Farbując włosy, musisz uwzględnić kilka bardzo ważnych czynników i zależności. Dotyczą one szczególnie typu urody i pojedynczych elementów, jakie tę urodę tworzą. Tylko wtedy, gdy będziesz miała na uwadze te szczegóły, prawidłowo dobierzesz odcień włosów.  Pamiętaj, aby mieć na uwadze kolor swoich oczu i cery. Jeżeli dodatkowo zastanawiasz się nad farbowaniem, zwróć uwagę na to:

  • co jest dla Ciebie najważniejsze w koloryzacji, czyli jakich efektów oczekujesz – rozjaśnienia, wydobycia głębi koloru, a może delikatnych pasemek lub refleksów?
  • jaki odcień włosów posiadasz obecnie – warto sięgnąć rady fryzjerki, która pomoże Ci w tym wyborze; pamiętaj, że nie zawsze kolor włosów, jaki widnieje na opakowaniu farby, znajdzie się na Twoich włosach;
  • czy farbowałaś wcześniej włosy, ponieważ jest to jeden z wyznaczników, jaki wpływa na kondycję włosa;
  • czy na Twoich włosach dostrzegalne są siwe kosmyki oraz w jakim stopniu intensywności.

W celu dokładnego wyboru koloru włosów pod kątem powyższych wymagań pomoże Ci również aplikacja, która podpowie jaki kolor włosów wybrać z L’Oreal Paris.

Najlepszy kolor włosów do ciemnych oczu

Ciemne oczy to oczy piwne, brązowe lub intensywnie szare. Przy takiej oprawce najlepiej prezentują się włosy jasne, najlepiej w kolorze blondu. Pamiętaj, iż barw tego odcienia jest naprawdę wiele, zatem możesz decydować się na jego jaśniejsze lub przydymione barwy. Ciemne spojrzenie i jasne włosy dodatkowo dobrze współgrają z delikatną cerą. Co prawda piwne oczy i blond włosy to rzadkie połączenie. Jeśli chodzi o naturalny typ urody, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wówczas dokonać koloryzacji włosów.

Jak już zostało wspomniane – włosy blond ciekawie wyglądają nie tylko z ciemnymi oczami, ale również z jasną karnacją. Dodają wtedy uroku i takiej naturalnej niewinności. Odcień blond stanowi idealne zamaskowanie wszelkich niedoskonałości na cerze, które stają się bardziej widoczne przy ciemnych kolorach włosów.

Masz niebieskie oczy? Blond lub czerń dozwolona!

Niebieskie oczy są rzadkością, jednak odcień ten jest tak neutralny, iż pasuje i do włosów jasnych, i ciemnych. Włosy blond przy niebieskiej oprawce zyskują na jasności oraz lekkości, z kolei przy ciemnych włosach – na głębokim wyrazie, a twarz nabiera charakteru. Czarny odcień przybliży Cię do wizerunku Królewny Śnieżki, jednak pamiętaj, aby uwzględnić typ cery. Jeżeli jest jasna i pozbawiona wszelkich niedoskonałości, kolor ten idealnie będzie współgrał z nią i oczami. Uważaj jednak i zrezygnuj z czerni, jeżeli masz problem z trądzikiem lub innymi dolegliwościami, gdyż ciemne włosy na jasnej cerze tylko uwidocznią i nasilą wizualnie te problemy.

Czerń nie jest również wskazana kobietom o cienkich włosach, których jest niewiele. Wówczas na skórze głowy pojawiają się widoczne białe prześwity, co zwyczajnie nie wygląda estetycznie.

Jaki kolor włosów dla zielonych oczu?

Zielone oczy i jasna cera to idealna podstawa, aby zdecydować się na różnorodne odcienie rudości. Pamiętaj jednak, aby – tak jak w przypadku czarnych włosów – uwzględnić stopień gładkości skóry. Bezwzględnie zrezygnuj z czerwieni na głowie, gdy posiadasz przebarwienia lub inne niedoskonałości na skórze, ponieważ rudość fryzury tylko to podkreśli. Zielone oczy ciekawie prezentują się z jasnym, złocistym blondem, zatem kolor ten stanowi doskonałą alternatywę dla kobiet, które na odcień rudy nie mogą sobie pozwolić.

źródło: materiały prasowe