Najmodniejsze kolory włosów w sezonie letnim

Informacji o tym jakie kolory włosów w sezonie letnim będą modne, zwykle możemy się doszukiwać na wiosennych pokazach mody, prezentujących nowe kolekcje. Mimo, że w tym roku odbywały się one często online lub z ograniczeniami publiczności, to i tak nie zabrakło tam koloryzacyjnych inspiracji. Kolejnym źródłem trendów są oczywiście media społecznościowe. Modelki, aktorki i celebrytki prezentujące się nowym odcieniu włosów bardzo szybko znajdują swoje naśladowczynie. Jakie zatem będą modne kolory włosów w sezonie letnim? Zdecydowanie będzie w nim królować natura! Stawiamy na kolory słoneczne, inspirowane ziemią, słońcem. piaskiem i ogniem.

Naturalne blondy w ciepłych odcieniach

W tym sezonie odcienie platyny nie są już popularne. Być może to konieczność częstego przebywania w domu skłania nas do sięgania po odcienie bardziej bliskie temu, za czym tęsknimy. W wakacje będą królować blondy muśnięte słońcem, pszeniczne, ciepłe w złotych lub miedzianych odcieniach. Jednym z ulubionych wyborów stanie się z pewnością blond miodowy. Jest to uniwersalny, a jednocześnie bardzo szlachetny kolor, który pasuje niemal do każdego typu urody. Dodaje rysom subtelności, pięknie lśni w słońcu i pasuje do każdej długości włosów. Niezmiennie kojarzy się z wakacjami i stanowi idealny wybór na lato.

Kolory włosów w sezonie letnim – romantyczna miedź

Kolejnym hitem prawdopodobnie okaże się blond miedziany ze złocistymi refleksami. Jest to ciepły, wyrafinowany odcień, w którym wyglądają dobrze zarówno osoby, których naturalnym odcieniem jest blond, jak i brąz. Miedziany blond nie jest tak intensywny jak rudy, ale za to posiada jego niepowtarzalny, zalotny charakter i dodaje twarzy wyrazistości.

Jeśli brąz, to w złotych odcieniach

Złocisty brąz nie bez przyczyny jest nazywany odcieniem gwiazd. Często można go zobaczyć na czerwonych dywanach i wybiegach. Elegancja brązu w połączeniu z energią i blaskiem złota daje efekt promiennego, stylowego koloru dotkniętego słońcem. Brąz przełamany złotem daje też efekt ruchu na włosach – nuty złota mogą stawać się bardziej wyraziste w kontakcie z intensywnym światłem słonecznym. Jest to więc koloryzacja, która zdecydowanie sprawdzi się w okresie wakacyjnym.

Wybierając farby do włosów w wybranym najmodniejszym odcieniu, pamiętajmy, aby zawierały one również składniki pielęgnacyjne. Warto np. zapoznać się z ofertą Color&Soin, – farby te są dostępne w wielu naturalnych, modnych odcieniach i zawierają roślinne ekstrakty regenerujące włosy. Nie ma wątpliwości, że piękny kolor prezentuje się najlepiej na włosach, które są zdrowe, odpowiednio nawilżone i lśniące. Starajmy się wybierać te farby, które wydobywają z nich prawdziwe piękno.