Jak zrobić blond pasemka na ciemnych włosach?

Blond pasemka na ciemnych włosach to doskonały pomysł na odświeżenie lub uatrakcyjnienie naszej fryzury. Trzeba jednak przyznać, że efektowna koloryzacja w tym przypadku nie jest wcale łatwym zadaniem. Wymaga bowiem od nas pewnej wiedzy na temat łączenia kolorów, farb do włosów, czasu farbowania czy ogólnych technik koloryzacji. Podpowiadamy zatem, jak zrobić baleyage na ciemnych włosach, by uzyskać efekt, który będzie zgodny z obowiązującymi trendami.

Jaki dobrać kolor pasemek do włosów?

Chcąc wykonać na swoich włosach efektowny balejaż, musimy dużo uwagi poświęcić przede wszystkim na wybór odpowiedniej farby. Niejednokrotnie jest to rozjaśniacz do włosów. Trzeba zaznaczyć, że kolor pasemek nie powinien znacząco odróżniać się od całości włosów, lecz stanowić ich nieco jaśniejsze refleksy.

  • Panie o bardzo jasnych blond włosach, które chciałyby wzbogacić swoją fryzurę pasemkami, powinny najpierw delikatnie je przyciemnić, a następnie rozjaśnić poszczególne pasma włosów. Zdecydowanie nie polecamy wykonywania balejażu brąz albo czarnego na jasnych włosach – efekt będzie wyglądał bardzo sztucznie.
  • Najlepszymi kandydatkami do wykonania pasemek blond są ciemne blondynki lub szatynki – w tym przypadku delikatnie rozjaśnione pasemka na całej długości włosów przyniosą bardzo naturalny efekt. Trzeba jednak pamiętać o tym, by wybrany rozjaśniacz był zaledwie o ton jaśniejszy od pozostałej części włosów
  • Refleksy na brązowych włosach powinny natomiast przyjąć kolor miedzi, kasztanu lub jasnego brązu – w ten sposób fryzura będzie wyglądała tak, jakby została naturalnie rozjaśniona przez dotyk słońca.
  • Najbardziej ostrożne powinny być panie, które chcą wykonać balejaż na bardzo ciemnych włosach – w tym przypadku należy bardzo uważać na to, by nie rozjaśnić włosów za mocno. Zdecydowanie należy też unikać pasemek blond na czarnych włosach – zamiast modnej fryzury możemy uzyskać w ten sposób jedynie sztuczny i nieco tandetny efekt.

Jak zrobić pasemka w warunkach domowych?

Wykonanie efektownego balejażu w warunkach domowych zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Wszystko jednak zależy od naszych umiejętności oraz wybranych środków do koloryzacji. Pasemka w domu możemy postarać się wykonać przy pomocy:

  • rozjaśniacza lub zwykłej farby do włosów – w tym celu należy wyposażyć się również w folię aluminiową, by rozprowadzać na niej farbę, a następnie zawijać w nią włosy i kontrolować co jakiś czas stopień ich rozjaśnienia.
  • specjalnych produktów do wykonywania balejażu w domu, np. farby do pasemek blond L’Oreal Paris Preference, która została wyposażona w specjalny grzebyk ułatwiający koloryzację.

W warunkach domowych zdecydowanie bardziej polecamy ten drugi sposób. Oddzielne farbowanie każdego pasemka włosów oraz zawijanie go w sreberko jest dużo bardziej pracochłonne i często wymaga pomocy innej osoby.

O czym pamiętać przy robieniu pasemek na włosach?

Przy wykonywaniu koloryzacji w stylu baleyage należy pamiętać przede wszystkim o tym, by pasemka były możliwe jak najcieńsze. Grube, blond pasy na ciemnych włosach będą wyglądały nie tylko mało naturalnie. Będą zgodne z obowiązującymi na całym świecie trendami w koloryzacji. Co jeżeli pasemka wykonujemy pierwszy raz samodzielnie i boimy się, że efekt nie spełni do końca naszych oczekiwań? Wówczas warto zastanowić się nad wykonaniem efektu ombre. Jest to stopniowe rozjaśniania włosów mniej więcej od połowy głowy. W ten sposób uzyskamy bardzo naturalny efekt, a w razie niepowodzenia koloryzacji – dużo prościej będzie je z powrotem przyciemnić.

źródło: materiały prasowe