Czy warto mieć ombre na włosach?

zdjęcie fryzury ombre

Ombre na włosach już od kilku lat utrzymują się na arenie najmodniejszych damskich fryzur. Ten rodzaj farbowania był nieraz już modyfikowany i urozmaicany. Oznacza to, że nadal istnieje ogromny popyt na ombre. W artykule wraz ze specjalistami L’Oreal Paris omawiamy za i przeciw takiej koloryzacji. Bierzemy na warsztat wszystko, co związane z ombre hair i odpowiadamy na pytanie: czy warto mieć ombre na swoich włosach?

Czym są ombre hair?

Nazwa ombre została zaczerpnięta z języka angielskiego. Słowa tego nie tłumaczy się na język polski, jednak odnosi się on do konkretnego rodzaju koloryzacji włosów. Przyjęło się, że włosy ombre to rozjaśniane końce na włosach brąz. Jest to jednak nieco mylne i niezgodne z prawdą myślenie. Włosy ombre to tak naprawdę włosy, na których znajdują się dwa różniące się od siebie kolory. W linii poziomej płynnie przechodzą w coraz jaśniejszy odcień. Ważne jest, aby linia ta nie była drastyczna i wyraźnie zaznaczona. Kolor musi naturalnie stawać się inny, czyli właśnie stopniowo.

Dla kogo ombre hair?

Ombre najlepiej prezentuje się na długich włosach, choć gdy jest profesjonalnie zrobione, dobrze wygląda również na średniej długości. Przyjęło się także mówić, że na ombre mogą pozwolić sobie kobiety o prostych i ciemnych włosach. Jeżeli takich nie mają, to specjalnie najpierw farbują je na ciemny kolor, a dopiero potem rozjaśniają końce. Tak naprawdę ten typ koloryzacji równie dobrze prezentuje się na włosach o innej barwie – blond, rudych czy u szatynek. Ombre bowiem nie polega wyłącznie na tym, by końcówki były blond, – ich ubarwienie można dowolnie dopasowywać do naturalnego koloru włosów.

Czy ombre niszczy włosy?

Tak jak farbowanie całości włosów, tak i ombre ma podobny wpływ na ich kondycję. Jedank gdy będzie ono wykonane profesjonalnie, na pewno nie zniszczy Ci fryzury w drastyczny i nieodwracalny sposób. Pamiętaj, aby ombre wykonać w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Będziesz miała wówczas pewność, że fryzjerka prawidłowo wykona ten zabieg koloryzacji. Oczywiście, jeżeli masz doświadczenie w farbowaniu włosów, możesz zrobić to sama w domu. Ku temu wybierz farbę do włosów ombre L’Oreal Paris. Seria tych farb umożliwia dostosowanie intensywności ombre, ponieważ produkt uwzględnia odcień włosów jaki obecnie posiadasz. Jasny i ciemny blond oraz jasny i ciemny brąz. Produkt zawiera specjalną szczotkę, dzięki której będziesz w stanie wykonać efekt płynnego przejścia kolorów. Nie będą one wyglądały na ‘’odcięte’’, ale stopniowo przenikały od ciemnego na czubku głowy aż po jasne końcówki.

Zalety i wady ombre

  • Włosy delikatnie rozjaśnione na końcach lub posiadające kompletnie inny kolor same w sobie prezentują się ciekawie i interesująco. Wystarczy ich nie związywać i już masz niebanalny efekt w prostej fryzurze. Z drugiej strony jednak, gdy spinamy je w kok lub kucyk, fryzura wygląda nieestetycznie.
  • Robiąc ombre na włosach, tylko końcówkom możesz nadać innego koloru. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw pomalować całe włosy na inny odcień i dopiero potem zająć się końcówkami. Jednak gdy pozostawisz górę włosów nienaruszoną, a tylko końcówki delikatnie rozjaśnisz, uzyskasz efekt ombre, nie niszcząc przy tym włosów. Niestety, kobiety bardzo często mocno rozjaśniają końcówki, a włosy o słabej kondycji zwyczajnie mogą nie przetrwać takiego procesu i w efekcie znacznie się osłabić.
  • Ombre możesz wykonać sama w domu. Sprzyja temu wykorzystanie farb do włosów marki L’Oreal Paris. Jednak pamiętaj, że jeżeli nie masz doświadczenia we fryzjerskich zabiegach, udaj się do salonu, gdzie będziesz miała pewność, że ombre hair zostaną profesjonalnie wykonane.