Tania suszarka do włosów. Jaką kupić

Tania suszarka do włosów do dla wielu kobiet, ale i mężczyzn niezbędny gadżet. Dzięki niej możemy szybko wysuszyć włosy, nadać im puszystość, a także przygotować efektowną fryzurę. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów suszarek. Jak wybrać najlepszą, ale nie przepłacać?

Zwykle uważamy, że kupno suszarki to żadna sztuka, ponieważ głównym celem tego urządzenia jest podgrzewanie powietrza niezbędnego do suszenia włosów. W rzeczywistości jednak, gdy zaczniemy zagłębiać się w parametry suszarek, możemy zauważyć, że pomiędzy poszczególnymi modelami zachodzą spore różnice.

Tania suszarka do włosów – domowa czy turystyczna?

W niskiej cenie możemy kupić przede wszystkim niewielkie suszarki turystyczne, które dobrze nadają się też na wyjazdy czy na basen, ale także wyszukać możemy modele pełnowymiarowe, które najlepiej nadają się do użytku domowego.

Oczywiście, najlepiej mieć każdą z takich suszarek, aby dopasować ją do okazji, ale wtedy, gdy nie wyjeżdżasz zbyt często, lepiej kupić większy model domowy. Takie suszarki są mocniejsze, mają większą średnicę wylotu powietrza, dlatego szybciej suszą włosy. Ponadto często wyposażane są specjalne funkcje, na przykład jonizacji, dlatego poprawiają kondycję włosów.

Jaka moc?

W sprzedaży znajdziemy suszarki mające od około 1000 do nawet 2400 W. Im mocniejsza suszarka, tym szybciej będzie suszyła włosy. Gdy masz jednak krótką fryzurę, kupno droższego i mocniejszego modelu nie będzie potrzebne. Gdy z kolei dużo czasu spędzasz na stylizacji fryzury i masz długie włosy, które wolno schną, większa moc będzie jak znalazł.

Tania suszarka do włosów – regulacja nawiewu i temperatury

Dobra, ale i tania suszarka powinna mieć też regulację nawiewu oraz temperatury. Często temperatura i szybkość nawiewu są sterowane wspólnie. Niestety, nie wszystkie tanie modele mają funkcję nawiewu zimnego powietrza, a to właśnie ono jest najzdrowsze dla włosów. Warto więc często dopłacić nieco, by mieć taki model.

Akcesoria

Dodatkowym plusem będzie obecność dyfuzora, który podnosi włosy od nasady i nadaje im wyjątkowej objętości.