Stosowanie serum ułatwia pielęgnację długich włosów

Regularne stosowanie serum może pomóc w utrzymaniu długich włosów w dobrym stanie. Serum jest rodzajem produktu do pielęgnacji włosów, który zawiera skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające. Mogą one pomóc w poprawie kondycji i wyglądu włosów. Serum może być szczególnie pomocne w przypadku suchych, zniszczonych lub rozdwojonych końcówek. Pomaga w nawilżeniu i odbudowie uszkodzonego włosa. Ważne jest jednak, aby używać serum zgodnie z instrukcjami producenta i nie przesadzać z jego ilością, ponieważ nadmierne stosowanie może spowodować, że włosy staną się przetłuszczone lub ciężkie.

Co zawiera serum na włosy?

Skład serum do włosów może się różnić w zależności od producenta i rodzaju serum. Ogólnie rzecz biorąc, serum do włosów zawiera skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające, takie jak oleje, masła i ekstrakty roślinne, które mogą pomóc w poprawie kondycji i wyglądu włosów. Niektóre sera mogą również zawierać składniki, takie jak proteiny, witaminy i minerały, które mogą pomóc w odbudowie i wzmocnieniu włosów oraz zapobiec ich uszkodzeniu. Niektóre sera mogą również zawierać filtry UV lub inne składniki ochronne, które mogą pomóc w ochronie włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne czy zanieczyszczenie powietrza.

Pielęgnacja długich włosów

Długie włosy często są problematyczne. Ważną rolę w ich pielęgnacji odgrywają systematycznie i odpowiednio nałożone kosmetyki. Nie bez znaczenia jest również rodzaj szczotki, której używamy oraz regularne podcinanie końcówek. Ponadto mitem jest, że długie włosy to zawsze taka sama fryzura.

W pielęgnacji długich włosów pomocne okażą się wszelkie preparaty dostępne w drogeriach czy aptekach. Odżywki, maski, płukanki, a w szczególności różne rodzaje serum, które pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji. Ich umiejętne nakładanie i systematyczność pozwolą uzyskać efekt zdrowych włosów.

– Polecam bardzo przy długich włosach stosowanie serum po spłukaniu odżywki. Serum nakładamy w niewielkiej ilości na całej długość włosów. Rozczesujemy na wilgotnych włosach, wtedy produkt się bardziej rozcieńcza i jest delikatniejszy – mówi stylista fryzur Franek Hurny z salonu Milek Design.

Nie bez znaczenia jest rodzaj używanej szczotki. Ta z naturalnego włosia dokładniej rozczesuje włosy i zapobiega ich elektryzowaniu. Należy jednak wykonywać tę czynność dokładnie.

– Przejechanie dwa-trzy razy po włosach to jest za mało. Trzeba je porządnie wyszczotkować. Włosy są wtedy gładsze, ładniejsze i bardziej błyszczące  – radzi Franek Hurny.

Stosowanie serum – regularna pielęgnacja też jest ważna

Nie wolno zapominać także o końcówkach. Ich systematyczne podcinanie – najlepiej co trzy miesiące, pozwoli zachować zdrowy wygląd włosów. Wśród wielu kobiet, panuje błędne przekonanie, że z długich włosów nie można zrobić ciekawych fryzur. Dzięki odpowiedniemu cięciu, fryzjer jest w stanie odmienić twarz kobiety. Wymaga to jednak dopracowania.

– Wszystko tkwi w szczegółach. Przy włosach długich dopracowanie fryzury przy twarzy, z odpowiednim cieniowaniem, z grzywką, z większą lub mniejszą ilością grzywki, daje osobie, która nosi długie, proste włosy, dużą zmianę – mówi stylista fryzur.

Szczególnie ważne jest to, żeby fryzura była indywidualnie dobrana do twarzy.

– Każdy z nas ma inną posturę czy twarz. Można zrobić dużo, ale trzeba przy tym usiąść i popracować nad drobnymi szczegółami, a nie nad całością włosów. Wtedy zachowuje się długość, a fryzura zmienia się właśnie dzięki temu, że zostaną delikatnie podcięte, ale w odpowiednich miejscach, dając inny efekt, inny kształt twarzy, inną formę fryzury – stwierdza Franek Hurny.