Proraso. Kosmetyki do golenia z włoskim rodowodem.

zdjęcie kosmetyków proraso

Idealne kosmetyki do golenia powinny spełniać kilka kluczowych cech, takich jak:

  1. Skuteczność: powinny usuwać włosy i zapewniać gładkie i komfortowe golenie.
  2. Naturalne składniki: powinny zawierać naturalne składniki, takie jak ekstrakty z ziół i olejki, które są delikatne dla skóry i pomagają w pielęgnacji skóry po goleniu.
  3. Przyjemne zapachy: męskie zapachy, które są charakterystyczne dla marki.
  4. Dostępność: w przystępnej cenie, aby każdy mógł skorzystać z ich wysokiej jakości. Marka Proraso oferuje skuteczne i naturalne produkty do golenia, które zawierają ekstrakty z ziół i olejki. Ich produkty posiadają przyjemne, męskie zapachy, takie jak eukaliptus i mentol, które są charakterystyczne dla marki.

To właśnie w rodzinnej firmie Proraso, założonej w 1948 r. przez swojego ojca Ludovico, Pietro Martelli jako pierwszy opracował recepturę kultowego dziś kremu przed goleniem. Ten skuteczny i nowoczesny produkt najpierw zdobył uznanie wśród barberów, by szybko zyskać popularność szerszej klienteli.Na przestrzeni lat w laboratoriach Proraso powstało wiele ponadczasowych klasyków – produktów, które z jednej strony odpowiadają na współczesne potrzeby, z drugiej zaś wyznaczają przyszłe trendy w postaci 
kompletnych rozwiązań opartych na specjalistycznych produktach, profesjonalnych usługach, 
zaawansowanych recepturach i naturalnych składnikach.

Choć dzisiaj firmą zarządza już czwarte pokolenie, to jej misja i filozofia pozostaje bez zmian: tworzyć wyjątkowe produkty do golenia oraz pielęgnacji brody i wąsów. Proraso to ikona włoskiego stylu, która nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat aktywnie kształtuje trendy i zwyczaje w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji zarostu.

Legendarny produkt Proraso nr 1: krem przed goleniem

To pierwszy krok przed rytuałem golenia. Receptura i technologia produkcji tego kultowego produktu pozostaje bez zmian od ponad 70 lat. Krem przed goleniem ma za zadanie zmiękczyć zarost, nawilżyć

i zapewnić nieskazitelny efekt golenia. Skoncentrowana formuła wzbogacona składnikami pochodzenia naturalnego jest odżywcza i gęsta, a zarazem nietłusta.

Jak go stosować? To proste! Na zwilżoną twarz nakładamy krem i wmasowujemy w skórę kolistymi ruchami. Nie spłukujemy. Następnie zaczynamy golenie tak jak zwykle, nakładając mydło lub piankę.

Legendarny produkt nr 2: mydło do golenia w tyglu

Mistrz precyzji! Wyjątkowo delikatna, a zarazem gęsta, kremowa konsystencja umożliwia dokładne golenie, jednocześnie chroniąc skórę przed podrażnieniami, nawilżając ją i pozostawiając miękką w dotyku. Mydło wytwarzane jest w małych partiach, w procesie zmydlania na gorąco. Następnie po przelaniu do stalowych pojemników trafia na 10-15 dni do klimatyzowanego pomieszczenia.

W tym czasie zachodzi stopniowy i kontrolowany proces „dojrzewania” mydła, który trwa aż do uzyskania właściwej wilgotności, konsystencji i zapachu. Reakcja zmydlania kończy się w momencie przekształcenia składników wyjściowych, czyli olejów, kwasów tłuszczowych i zasad w szlachetne mydło niezawierające śladów substancji żrących, idealne do pielęgnacji skóry i zarostu. Ten wyjątkowy, powolny proces sprawia, że mydło ułatwia płynne przesuwanie się ostrza po skórze, skuteczniej chroniąc ją przed podrażnieniami.

W jaki sposób stosujemy ten produkt? Najpierw zwilżamy pędzel do golenia. Okrężnymi ruchami rozrabiamy mydło aż do uzyskania miękkiej, gęstej piany. Nanosimy pianę na zarost i przystępujemy 
do golenia. Uwaga! Po użyciu koniecznie zamykamy opakowanie, żeby zapobiec wysuszeniu produktu (choć mydło zachowa swoje właściwości nawet w przypadku wysuszenia).

KOSMETYKI DO GOLENIA, CZYLI RYTUAŁ GOLENIA Z MARKĄ PRORASO

Rozpocznij przygotowania z kremem przed goleniem Proraso.

Wyjątkowy i niepowtarzalny krem przed goleniem odpowiednio przygotowuje skórę, zmiękcza zarost 
i poprawia skuteczność kosmetyków do golenia. Golenie staje się niezwykle komfortowe i nie powoduje podrażnień.

ETAP 2: Golenie

Po przygotowaniu skóry możesz przystąpić do rytuału golenia sięgając po wybrane produkty Proraso: mydło do golenia w tubce, mydło do golenia w tyglu lub piankę do golenia.

Kremowe mydła i pianki do golenia Proraso o bogatym składzie i delikatnej, lecz gęstej konsystencji sprawiają, że ostrza gładko suną po skórze.

ETAP 3: Ochrona

Odpowiednia ochrona na koniec golenia z użyciem balsamu po goleniu lub wody po goleniu Proraso. Ostatni element rytuału golenia: wody i balsamy po goleniu Proraso łączą skuteczną pielęgnację skóry 
i czystą przyjemność.

Marka Proraso wyróżnia cztery linie produktów do golenia o określonych właściwościach: 
Odświeżenie, Skóra wrażliwa, Twardy zarost i Ochrona.

EFEKT ORZEŹWIENIA – LINIA ZIELONA

Pierwsza linia produktów Proraso i ponadczasowy klasyk. Unowocześnione receptury bazują na składnikach najwyższej jakości. Kosmetyki o orzeźwiającej i energetyzującej nucie zapachowej nadają się 
do wszystkich typów skóry i każdego rodzaju zarostu. Kluczowymi składnikami są mentol i olejek eukaliptusowy. To one zapewniają działanie tonizujące i nadają przyjemny efekt orzeźwienia.

W skład linii orzeźwiającej wchodzą:

Krem przed goleniem 

poj.100/15ml

cena: 38 pln

UKOJENIE SKÓRY WRAŻLIWEJ – LINIA BIAŁA

Dzięki zawartości wyciągów z owsa i zielonej herbaty kosmetyki mają za zadanie ukoić i przywrócić równowagę nawet najbardziej wrażliwej skórze. Kosmetyki chronią skórę, niwelują zaczerwienienia 
i podrażnienia.

W gamie białej dostępne są: krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, pianka do golenia oraz balsam po goleniu (nie zawiera alkoholu).

Krem przed goleniem 

poj. 100ml; cena: 38 pln

Mydło do golenia w tubie Pianka do golenia

poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml

cena: 19,9pln / 13pln

Balsam po goleniu (nie zawiera alkoholu)

poj. 100ml; cena: 35pln

KOSMETYKI DO GOLENIA DLA TWARDEGO ZAROSTU – LINIA CZERWONA

Kluczowymi składnikami w tej gamie są: olejek z drzewa sandałowego i masło shea, dzięki którym 
kosmetyki skutecznie odżywią skórę i zmiękczą nawet najtwardszy i najgęstszy zarost.

W tej linii dostępne są:

Krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, mydło do golenia w tyglu, pianka, balsam i woda 
po goleniu.

Krem przed goleniem 

poj. 100ml; cena: 38pln

Mydło do golenia w tubie Pianka do golenia Mydło do golenia w tyglu

poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml poj. 150ml; cena: 22pln

cena: 28pln

Balsam po goleniu Woda po goleniu

poj. 100ml; cena:49pln poj. 100ml; cena:49pln

OCHRONA – LINIA NIEBIESKA

Produkty o działaniu ochronnym i nawilżającym przeznaczone dla tych, którym zależy na starannym 
i dokładnym goleniu. Kosmetyki wzbogacone zostały o wyciągi z aloesu i witaminę E.

W skład linii ochronnej wchodzą:

krem przed goleniem, mydło do golenia w tubce, pianka do golenia, balsam po goleniu (bez alkoholu)

Kosmetyki do golenia – Krem przed goleniem 

poj. 100ml; cena:38pln

Kosmetyki do golenia – mydło do golenia w tubie Pianka do golenia

poj. 150ml; cena: 25pln poj. 300/50 ml

cena: 28pln

Balsam po goleniu

poj. 100ml; cena: 49pln

Produkty Proraso dostępne są w perfumeriach Douglas