Pomysły na fryzury sylwestrowe

Pomysły na fryzury sylwestrowe

6 pomysłów na fryzury sylwestrowe

Ostatnia noc roku 2022 zbliża się wielkimi krokami! Wybór sukienki czy wygodnych butów to nie jedyna decyzja, jaką należy podjąć. Fryzura sylwestrowa to doskonałe dopełnienie stylizacji. Włosy rozpuszczone czy może upięte? Poznaj 6 pomysłów na wystrzałowe fryzury!

#1 Proste, rozpuszczone włosy

Pierwszy pomysł jest bardzo minimalistyczny, ale zarazem elegancki. Wyprostowane prostownicą włosy należy utrwalić dobrej jakości lakierem. W sylwestrową noc możemy pokusić się również o odrobinę szaleństwa. Brokat w sprayu doda fryzurze niezapomnianego szyku i stylu! Ciekawym uzupełnieniem może być także dodanie opaski.

#2 Loki, loki i jeszcze raz loki

Pomysł numer 2 to… loki! Do ich przygotowania posłużą nam wałki. Warto przemyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć. Grubsze wałki oznaczają fale, cieńsze dadzą efekt drobnych loczków. Oczywiście fryzurę tę możemy osiągnąć również używając lokówki – w tym wypadku warto pamiętać o odpowiedniej termoochronie.

#3 Wysoki kok na gąbce

Opcja numer 3 to wysoki kok, inspirowany fryzurami baletnic. Do jego przygotowania potrzebujemy specjalnej gąbki, która będzie stanowiła wypełnienie koka. Sprawi ona, że kok będzie się dobrze trzymał, a włosy wydadzą się gęstsze. Jak osiągnąć taki efekt? Robimy wysoki kucyk na czubku głowy, nakładamy na niego gąbkę, przekładamy przez środek włosy i obwiązujemy naokoło. Całość wiążemy jeszcze jedną gumką lub zabezpieczamy wsuwkami.

#4 Łagodne, lekkie upięcie

Do wykonania kolejnej fryzury będziemy potrzebowali lekko falujących włosów. Jeśli nie mamy takich z natury, możemy posłużyć się lokówką lub prostownicą wykorzystaną do zakręcenia pasm. Następnie, używając wsuwek, upinamy luźno pasma włosów, tworząc niskiego, swobodnego koka. Pamiętajmy o tym, aby całość utrwalić sprayem.

#5 Francuz

Francuz, czyli popularna odmiana warkocza, jest elegancki, minimalistyczny i jednocześnie szykowny. Końcówkę francuza możemy zawinąć, tworząc w niski koczek. Aby była to bardziej imprezowa fryzura, warto dodać ozdoby.

#6 Postaw na spinki!

Ostatnie rozwiązanie jest skierowane do kobiet o krótkich włosach lub tych, które nie zadbały o fryzurę odpowiednio wcześniej i szukają pomysłu na ostatnią chwilę. Moda na duże ozdoby do włosów trwa i warto to wykorzystać! Wpięcie złotej, srebrnej czy ozdobionej perłami spinki może sprawić, że nawet proste, jedynie lekko uczesane włosy będą wyglądały lepiej. Uwaga! W tej fryzurze im więcej tym lepiej. Nie bójmy się łączyć ze sobą kilku różnych spinek.

Fryzura na sylwestra – o czym należy pamiętać?

Niezależnie od tego, na jaką fryzurę się zdecydujemy, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, przed ułożeniem fryzury warto dobrze wypielęgnować włosy, np. sięgnąć po mocniejszą maskę. Po drugie, nie układajmy włosów tuż po umyciu, ponieważ będą bardziej oporne na stylizacje. Po trzecie – w trakcie sylwestrowego szaleństwa fryzura może się łatwo popsuć, dlatego zadbajmy o dobre utrwalenie odpowiednio dobranym lakierem. Miłej sylwestrowej zabawy!