Pomysły na fryzury karnawałowe

zdjęcie uczesania na karnawał

Sylwester i karnawał już niebawem! Olśniewająca fryzura może być świetnym pomysłem na dopełnienie każdej stylizacji. Na jakie upięcie postawić w tym sezonie? A może rozpuścić włosy? Podpowiadamy, jaką fryzurę wybrać!

Pomysły na karnawałowe upięcia włosów

Upięte włosy podczas niemal każdej imprezy karnawałowej i nie tylko mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim:

  • możemy wyeksponować dekolt, szyję i plecy (dotyczy zwłaszcza kreacji z głębokimi wycięciami),
  • jest to wygodne, zwłaszcza w tańcu,
  • fryzura utrzymuje się długo i łatwiej ją utrwalić, np. lakierem do włosów.

Poniżej kilka pomysłów na karnawałowe fryzury z upięciem włosów.

Fryzura nr 1. Wysoki, duży kok

Jest to propozycja zwłaszcza dla pań, które mogą się poszczycić długimi włosami. Wysoki kok ala baletnica doskonale nada się do sukienek i kombinezonów z wyciętymi plecami i odsłoniętą szyją. Jednakże nawet osoby o rzadkich włosach również mogą zdecydować się na tę fryzurę. Do jej wykonania należy tylko użyć specjalnego wypełnienia w formie gąbki, które sprawi, że kok będzie wydawał się większy. Koka należy dokładnie zabezpieczyć wsuwkami oraz mocno spryskać lakierem. Przód fryzury powinien być jak najbardziej gładki.

Fryzura nr 2. Luźne upięcie z warkoczem

A może postawić na upięcie z warkoczem w roli głównej. Warkocz możemy zwinąć na końcu w luźnego koka lub zakończyć francuza luźnym upięciem w stylu artystycznego nieładu. W tej fryzurze chodzi o postawienie na naturalność i romantyczność. Fryzurę mogą zrobić zarówno panie o delikatnych lokach i falach, jak i te o prostych włosach, jednak konieczne będzie użycie lokówki. Uwaga! Nawet tak naturalną i delikatną fryzurę należy zabezpieczyć lakierem w celu utrwalenia.

Fryzura nr 3. Elegancki długi kucyk

Propozycja nr 3 to bardzo prosty pomysł dla osób o prostych i gęstych włosach. Polega na wykonaniu kucyka – ważne jest, aby włosy były starannie wyprostowane. Miejsce, w którym kucyk związany jest gumką do włosów, należy opleść pasmem włosów, tak aby ukryć gumkę. Przód fryzury musi być gładki, bez odstających włosków, a kucyk niski, położony na karku i spływający po ramieniu bądź plecach. Włosy oczywiście można również doczepić, aby były gęstsze i dłuższe. W tej opcji warto pamiętać, aby doczepy były jak najlepiej dobrane do naszych naturalnych włosów. Takie rozwiązanie sprawdzi się do prostych kreacji. Całość można uzupełnić ozdobną opaską, choć nie jest to konieczne

A może rozpuszczone włosy na imprezę?

Zwolenników rozpuszczonych włosów jest tyle co ich przeciwników. Co prawda, ta fryzura jest trudniejsza w utrwaleniu – podczas tańca włosy często się rozczesują – jednak efekt warty jest starań. O czym należy pamiętać, decydując się na rozpuszczone włosy? O tym, że aby uzyskać karnawałową fryzurę, nie wystarczy umyć włosy i wysuszyć! Choć rozpuszczone włosy wyglądają jakby wyszły naturalnie i jakbyśmy nie włożyli trudu w ich wykonanie… to nic bardziej mylnego. Włosy należy dobrze wystylizować, aby cieszyć się fryzurą przez całą imprezę. Warto też postawić na droższe, dobrej jakości kosmetyki, takie jak pianka lub żel, produkt do termoochrony (jeśli używamy lokówki) oraz lakier w sprayu. Na karnawałową imprezę można też pokusić się o odrobinę brokatu.