Pielęgnacja rzęs – najważniejsze zasady

Popularność przedłużania i zagęszczania rzęs to znak, że chcemy wyglądać dobrze. Jednak niewiele wiemy na temat pielęgnacji rzęs. A właśnie to najprostszy sposób na podkreślenie naturalnego piękna naszego spojrzenia!

Zazwyczaj pozostajemy w sferze marzeń. Choć są takie, które można zrealizować, jeśli tylko zainteresujemy się tematem. Na przykład marzenie o długich rzęsach. Odrobina samodyscypliny i dobry produkt wzmacniający może sprawić, że będziemy wyglądać olśniewająco. Jak dbać o rzęsy, żeby podkreślić ich naturalny kolor i kształt?

Demakijaż to podstawa

Usunięcie makijażu i wszystkich zanieczyszczeń, które mogą nagromadzić się w trakcie dnia, to dobry początek. Dopiero po wykonaniu tego kroku możemy przejść do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie należy pomijać demakijażu, ponieważ resztki kosmetyków (zwłaszcza wodoodpornych), toksyny albo sebum mogą osadzać się u ujścia mieszków włosowych i podrażniać. Dobry płyn micelarny albo lekki olejek z łatwością poradzą sobie nawet z trudnymi zanieczyszczeniami i zapobiegną osłabianiu rzęs.

Zapewniamy dogłębne odżywienie

Sam demakijaż nie jest wystarczający – ochroni rzęsy przed osłabieniem, ale w żaden sposób ich nie wzmocni. Składniki odżywcze trzeba dostarczyć do rzęs, stosując dodatkowy produkt pielęgnacyjny. Zdecydowanie najlepsze odżywki do rzęs to te łączące w sobie naturalne składniki z innowacyjnymi substancjami przyspieszającymi wzrost. Żeby sprawnie dostarczyć je do cebulek rzęs, warto sięgać po odżywki z cienkim, precyzyjnym aplikatorem. Najczęściej przypomina on pędzelek od eyelinera. Taki kształt ułatwia nakładanie serum u nasady rzęs, a więc pośrednio ma wpływ na szybkość działania produktu.

Delikatność na co dzień

Odżywka może wspomóc wzrost rzęs, wzmocnić je, odżywić, nawilżyć, dodać blasku i elastyczności. Ale to nie zmieni faktu, że rzęsy są delikatnymi tworami naszej skóry i musimy mieć do nich łagodne podejście. Przysłużyć pięknu mogą się maskary o naturalnym składzie z substancjami odżywczymi albo bogate w witaminy olejki używane do demakijażu. Pamiętajmy, że wszystkie kosmetyki używane w okolicy oczu (krem pod oczy, tusz do rzęs, eyeliner, cienie do powiek) powinny być w miarę naturalne, lekkie i hipoalergiczne. Im mniej będziemy szkodzić naszym rzęsom, tym piękniejsze będą.