Pielęgnacja długich włosów zimą

zdjęcie dziewczyny z długimi włosami

Zimą nasze włosy są szczególnie narażone na negatywne czynniki zewnętrzne, takie mróz, śnieg, czy suche powietrze. Pielęgnacja długich włosów może okazać się nie lada wyzwaniem. Mogą się również przytrafić mechaniczne zniszczenia od obtarć kaptura czy czapki. W związku z czym nasze włosy wymagają szczególnej troski.

Odżywianie skóry głowy

Możemy wzmocnić naszą odporność stosując różne suplementy i witaminy. Tym samym możemy pomóc naszym włosom przetrwać ten ciężki okres w nienagannej kondycji. Obecnie na rynku mamy dostępny duży wybór wcierek do skóry głowy. W przeciwieństwie do standardowych masek i odżywek, które nakładamy dopiero na długości włosów, od ucha w dół, aby zapobiec obciążeniu skóry głowy. Wcierki są przeznaczone do aplikacji bezpośrednio na skórę głowy. Takie wcierki mają za zadanie wzmocnić nasze włosy już od nasady. Ja stawiam na wcierki szczególnie zimą, nie tylko ze względu na więcej czasu, ale i w celu ograniczenia negatywnych skutków zimowej aury. Dzięki wcierkom mogę zapanować nad nadmiarowym wypadaniem włosów. Wcierki zyskały również miano królowej porostu – nic tak nie pomoże nam przyśpieszyć tempa zapuszczania naszych włosów, jak masaż skóry głowy połączony z odpowiednią wcierką.

Zabezpieczenie końcówek włosów

Serum do włosów to obecnie produkt bardzo powszechny. Jest wydajne, skuteczne, łatwe w użyciu, oraz do kupienia w szerokim przedziale cenowym. Warto pomyśleć o serum do zabezpieczenia końcówek nie tylko zimą, ale też rano i wieczorem. Już dosłownie wystarczy jedną kropelkę serum wetrzeć w końcówki, aby zabezpieczyć włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Nawet najdelikatniejsza szczotka do włosów może spowodować mechaniczne uszkodzenia, jeśli będziemy mieć bardzo splątane włosy lub kołtuny.

Na pielęgnację długich włosów od dłuższego czasu stosuję płynne serum do końcówek włosów. Dzięki temu moje włosy utrzymane w bardzo dobrej kondycji. Od zawsze marzyłam o włosach długości prawie do bioder, marzenie zostało spełnione, bez utraty na jakości fryzury.

Moje włosy są średnioporowate, w kierunku niskoporów. Jestem włosomaniaczką od 13 lat. Moje pierwsze próby zadbania o swoje włosy sięgają dawnych czasów. Jeszcze gdy zamiast specjalistycznych kosmetyków do włosów, włosomaniaczki namiętnie kremowały swoje włosy.

Prowadzę swój blog Lifestyle and Beauty Blog – Personal by Leyraa. Znajdziecie tam moje porady, którymi dziele się swoimi sposobami na pielęgnację włosów, jak i skóry. Recenzuję topowe kosmetyki, ale nie boję się też farbowania. Swoje włosy obecnie farbuję na dwa kolory, złoty blond i czarny. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich kosmetyków używać, aby utrzymać swoje włosy w świetnej kondycji oraz kolorze, zapraszam!