Maseczka na suche włosy

Najlepszym sposobem na regenerację włosów, kiedy pogoda mocno kaprysi, jest regularne stosowanie odżywczej maski idealnie dobranej do potrzeb włosów. Aby odnieść oczekiwane efekty, kosmetyk powinno się stosować raz w tygodniu. Należy zarezerwować sobie na ten zabieg kilka minut, by pozwolić masce w pełni zadziałać. Co zatem warto wiedzieć o maseczkach na suche włosy?

Łatwe kroki do zdrowych włosów

Stosowanie głęboko odżywczej maski jest bardzo proste – to najprostszy sposób na nawilżenie i pełną regenerację włosów. Wystarczy po umyciu włosów nałożyć na nie maskę, przytrzymać i zmyć po kilku minutach. Aby zmaksymalizować efekt, można zakręcić włosy w gruby (a nawet podgrzany) ręcznik. Pod wpływem temperatury składniki zawarte w preparacie głębiej wnikną w otwarte łuski włosa.

Po kilku minutach należy dokładnie spłukać maskę i pamiętać o delikatnym rozczesaniu włosów, unikając szarpania i wykręcania pasm. Jak po każdym myciu, ostatnie płukanie nie powinno być wykonane ciepłą wodą, ponieważ ta plącze pasma. Zimny strumień zamknie łuski włosa, by nie narażać ich na uszkodzenia. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami wyjątkowo delikatnych i słabych włosów, maskę można nakładać od około trzech centymetrów od skóry głowy po same końce.

Nie warto przesadzać z ilością kosmetyku, by nie obciążać włosów i nie powodować ich nadmiernego przetłuszczania. Warto mieć na uwadze, że większość problemów z włosami to wynik niewłaściwej pielęgnacji i złych nawyków. Wystarczy zmiana kilku zachowań, by szybko poprawić kondycje swoich włosów.

Maski Garnier Fructis

Maseczki na suche włosy Garnier Fructis to dwa produkty przeznaczone dla włosów potrzebujących silnej odnowy. Fructis Goodbye Damage Maska Głęboko Odbudowująca to kosmetyk intensywnie regenerujący, który został przeznaczony do włosów zniszczonych i z rozdwojonymi końcówkami. Silnie odbudowujący kosmetyk ma za zadanie zadbać o rozdwojone końcówki i nawilżać włosy.

Z kolei linia Fructis Gęste i Zachwycające proponuje Maskę Głęboko Odżywczą, która jest przeznaczona do włosów cienkich, słabych i płaskich, którym trzeba dodać objętości, miękkości i sprężystości. Bez względu na to, jakich efektów potrzebujemy, dobrze jest wypróbować maskę, by odbudować zniszczone i zmęczone włosy, ponieważ tylko zdrowe pasma będą łatwe do stylizacji, miękkie, lśniące i gęste. Większość problemów z włosami wiąże się z niewystarczającym nawilżeniem, a dodatkowym obciążeniem dla osłabionych i zniszczonych włosów jest suszenie, prostowanie, kręcenie, modelowanie i częste farbowanie.

Zimowe odżywienie

Zima to czas, kiedy włosy i skóra stają się szczególnie suche. Warto zadbać o stan włosów już wcześniej, by sezon zimowy rozpoczęły jako silne i nawilżone. Ważne, by zatroszczyć się o regularne stosowanie kosmetyku. Stan fryzury nie zmieni się trwale po jednorazowym użyciu, chociaż zapewne włosy będą wyczuwalnie bardziej miękkie i błyszczące.

Aby wzmocnić kurację odbudowującą, można użyć kosmetyków z tej samej linii: szamponów, odżywek, serum – z pewnością wzmocnią efekt i pozwolą szybciej cieszyć się zdrowymi włosami. Regeneracja to proces, który czasem wymaga drastycznych kroków dla osiągnięcia wymarzonego efektu. Najlepiej jest pozbyć się bardzo zniszczonych końcówek i postarać się o odżywianie włosów i racjonalną pielęgnację.

Dobrze dobrana maska i stosowana w odpowiedni sposób pomoże nam uporać się z puszącymi się pod czapką włosami, zdyscyplinuje suche i sterczące pasma, nawilży suche kosmyki, doda objętości osłabionym i delikatnym, a nawet ułatwi stylizacje sztywnych włosów.