Kiedy wypadają włosy. Co robić?

Kiedy wypadają włosy to w życiu niejednego mężczyzny przychodzi taki moment, że nie pozostaje nic innego jak załamać ręce. Nie ma nic gorszego w życiu każdego faceta aniżeli łysienie albo łyse placki na głowie.

Kiedy wypadają włosy – zmartwienie mężczyzn

Tymczasem poza siwieniem to właśnie łysienie jest drugim największym powodem do zmartwień pośród wielu dorosłych mężczyzn. Można wierzyć w cudowne szampony do włosów albo w jeszcze cudowniejsze specyfiki na ich odrastanie. Niestety, ale włosy, które zniknęły z głowy prędko nie wrócą. Jedyną szansą na ich ponowny rozwój jest ich przeszczep. Tymczasem wszczepianie włosów oferuje tylko kilkanaście klinik pielęgnacyjnych w Polsce. Usługa ta jest okropnie kosztowna, ale mężczyźni, którzy na łysienie nie mogą sobie pozwolić wiedzą, że pieniądze wydane na przeszczep nie grają roli.

No właśnie, i to jest główny powód dla którego kliniki urody dla włosów istnieją. I dzięki któremu zarabiają całkiem spore pieniądze. Włosy to dla mężczyzny bardzo ważna część ciała. Jeśli włosów na głowie brakuje to brakuje również pewności siebie oraz poczucia radości z bycia mężczyzną. Każdy facet wie, jak ważne jest dla niego owłosienie głowy. Nawet łysi mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, że ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby mieli normalne owłosienie na głowie. Łysienie jest ogromnym problemem dla każdego mężczyzny.

Nawet najmniej groźne łysienie plackowate to bardzo poważna choroba, która u każdego mężczyzny wywołuje bardzo niepożądane uczucie wstydu oraz żalu z powodu utraconych włosów. Każdy mężczyzna każdego dnia dba o swoje włosy. Nie możność dbania o nie sprawia, że mężczyźni czują się o wiele mniej wartościowi aniżeli powinni się czuć. Dlatego właśnie powstały kliniki włosów, które zajmują się profesjonalnymi zabiegami wszczepiania włosów w skórę głowy.

Kiedy wypadają włosy – co robić?

Z problemem wypadających włosów borykają się głównie mężczyźni, bo nie wiadomo dlaczego, ale kobietom raczej włosy nie wypadają. To właśnie mężczyźni są narażeni na uratę swojego owłosienia. Ale to też nie jest nic strasznego, ponieważ właśnie naprzeciw ich problemom wychodzą dzisiaj kliniki oferujące wszczepianie włosów. Wszczepianie włosów to tak naprawdę przeszczep z jednego miejsca w drugie. Oznacza to mniej więcej tyle, że włosy można przeszczepić z dowolnego miejsca, które w nie obfituje z miejsca, w którym tych włosów zaczyna brakować. Nie mniej jednak każdy punkt przeszczepienia włosów kosztuje całkiem nie małe pieniądze. Dlatego nie jest to zdecydowanie opcja dla wszystkich a jedynie dla tych, którzy oprócz problemów z wypadającymi włosami nie mają żadnych innych problemów. A już na pewno nie mają problemów finansowych.

U mężczyzn można mówić o łysieniu androgenowym. Oznacza to utratę włosów na czubku głowy oraz na bokach. Mężczyźni, u których występuje łysienie tego typu zdają sobie, że jedynym lekarstwem na ich problemy może być przeszczep włosów z bardziej porośniętych fragmentów głowy. Nie ma możliwości, żeby wyleczyć łysienie androgenowe, ponieważ jest to naprawdę poważne zachorowanie a jego skutkiem jest właśnie wypadanie włosów. W telewizyjnych reklamach można podziwiać rezultaty proponowanych terapii. Warto jednak wiedzieć, że te terapie mogą jedynie spowolnić rozprzestrzenianie się łysienia a nie zahamować zupełnie jego występowanie.

Przeszczep włosów może być ratunkiem

Dlatego właśnie wszczepianie włosów i ich przeszczep to jedyny ratunek dla mężczyzny chcącego cieszyć się bujnym włosem jak najdłużej. I nie chodzi o to, żeby zareklamować rozwiązanie w postaci wszczepiania włosów. Chodzi o to, że to właśnie przeszczep włosów daje nadzieję tysiącom łysiejących mężczyzn na normalne życie.

Życie bez stresu związanego z wypadaniem i gubieniem włosów a w konsekwencji z łysieniem. Łysina na pewno jest ostatnią możliwą katastrofą z którą jest sobie w stanie poradzić mężczyzna. Tym czasem mężczyźni coraz częściej decydują się na lekarstwo działające niemalże natychmiast a więc na przeszczepienie zdrowych cebulek i komórek w miejsce, w którym występuje łysienie. Wszczepienie włosów to prawdziwa szansa dla każdego łysiejącego mężczyzny.