Co jeść jesienią na włosy?

zdjęcie warzyw dobrych dla włosów jesienią

Jesień, a już szczególnie deszczowe dni to taki czas kiedy nasze włosy zaczynają chować się pod czapkami, w kapturach, przez co szybciej się niszczą. Co jeść jesienią na włosy, aby były piękne? Na pewno stosujecie różnego rodzaju odżywki, żeby poprawić ich wygląd, jednak możecie to zrobić również w inny sposób.

Witamina C

Świetnym rozwiązaniem jest wzbogacenie swojej diety o dodatkowe dawki witaminy C. Pomoże Wam nie tylko w walce z różnego rodzaju wirusami i przeziębieniami, ale także w walce o piękny wygląd waszych włosów. Czy wiedziałyście, że ten przeciwutleniacz skutecznie zmniejsza uszkodzenia włosów?

Bogatymi źródłami witaminy C są nie tylko owoce cytrusowe, ale także: brokuły, szpinak, melony i truskawki. Zatem jesienna dieta będzie nie tylko smaczna, ale i zdrowa, a efekty powinno być widać bardzo szybko.

Białko

Ponieważ włosy zbudowane są białka, zadbaj o to by mieć go wystarczającą ilość w diecie. Ten budulec jest kluczowy, aby włosy były mocne i zdrowe. Jeśli w twojej diecie brakuje białka włosy mogą stać się suche, łamliwe i słabe. Bardzo niskie spożycie białka może także powodować spowolniony wzrost włosów, a nawet ich utratę. Wybierz kurczaka, indyka, ryby, produkty mleczne i jajka jako doskonałe źródło białka. Dobrym źródłem będą również rośliny strączkowe i orzechy.

Żelazo

Żelazo jest szczególnie ważnym elementem jeśli chodzi o rośnięcie włosów, natomiast jego brak może być główną przyczyną wypadania włosów.  Czerwone mięso, kurczak i ryby są bardzo dobrym źródłem żelaza. Natomiast ich roślinne odpowiedniki to soczewica, szpinak i inne zielone warzywa liściaste, takie jak brokuły czy jarmuż.

Omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 są ważnymi tłuszczami, których nasz organizm nie wytwarza samodzielnie, a zatem muszą być dostarczane z diety. Omega-3 utrzymują skórę głowy i włosy nawilżone. Zwróć uwagę na tłuste ryby, takie jak łosoś, śledź, sardynki, pstrągi i makrele, a także awokado, pestki dyni i orzechy włoskie.

Doskonałym pomysłem może być również odżywczy koktajl z mikroliści.

Komentarze są zamknięte.