Jaka farba pokryje siwe odrosty?

Pierwsze siwe włosy zaczynają pojawiać się w okolicy 30 roku życia. To, jednak kiedy je zauważymy, zależy m.in. od czynników genetycznych oraz pielęgnacji kosmetyków. Zazwyczaj, kiedy na głowie zauważymy pierwsze siwe kosmyki zaczynamy z nimi walczyć z pomocą farby do włosów. Przykrywamy je farbą w naszym oryginalnym kolorze lub też decydujemy się na zmianę odcienia czupryny. Zanim jednak zafarbujemy siwe odrosty, warto dowiedzieć się jaka farba je przykryje.

Jaką farbę wybrać na siwe odrosty?

Na pokrycie siwych włosów farbą decyduje się wiele kobiet i coraz więcej mężczyzn. Zabiegowi koloryzacji poddają się oni albo w salonie fryzjerskim, albo wykonują go samodzielnie w domu. Przy tym drugim rozwiązaniu potrzebna jest im farba do włosów, którą kupić mogą na perfumeria.pl. Warto jednak pamiętać, że nie każdy drogeryjny preparat pokryje siwe kosmyki. Sukcesem skończy się koloryzacja wykonana tylko farbą gwarantującą równomierne pokrycie i wypełnienie żywym, pięknym i naturalnym kolorem. Ważne jest również, aby wybrana farba do włosów była trwała i nie wypłukiwała się zbyt szybko – dzięki temu będzie można ograniczyć częstotliwość koloryzacji. Nie mniej istotne jest również mocne krycie, bowiem siwe kosmyki gorzej łapią pigment.

Na jaki kolor farbować siwe włosy?

Na drogeryjnych półkach nie brakuje farb do włosów w różnych kolorach. Mnogość odcieni zadowoli nawet najbardziej wybredną kobietę. Co jednak warte zaznaczenia, nie każdy kolor przykryje siwe odrosty. Co do zasady siwiznę najlepiej przykryć farbą do włosów w odcieniach blond lub brązowych. Bardzo dobrze pokryją one siwiznę, a także odrosty, sprawiając, że będą one niemal niewidoczne.

Bardziej ryzykownym rozwiązaniem jest koloryzowanie siwych kosmyków na rudo. Wynika to z tego, że ten kolor zazwyczaj wychodzi intensywniejszy, czasem nawet czerwony lub różowy. Marząc więc o rudych włosach, lepiej jest sięgać po farby dobrej jakości, takie wykorzystywane przez profesjonalne gabinety fryzjerskie.

Specjaliści w zakresie koloryzacji radzą także, aby farbując siwe włosy w domu zdecydować się na jeden kolor. O wiele trudniej bowiem będzie wykonać koloryzację wielokolorową. Marząc więc o balejażu lepiej oddać się w ręce fryzjera. Jego korzystniej jest też odwiedzić, jeśli chce się zafarbować na jednolity odcień włosy jedynie poprzetykane siwymi kosmykami. Wynika to z tego, że tego typu koloryzacja będzie wymagała nie tylko dobrej jakości farby do włosów, ale także użycia tzw. odsiwiacza. Balejaże, pasemka czy starand light są jednak dobrym rozwiązaniem przy pierwszych siwych włosach, nie wymagają one bowiem farbowania całej czupryny, a jedynie jej nieznacznej części.