Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Brwi są ramą twarzy. Odpowiednio wyregulowane nadają rysom wyrazu, ale mogą również optycznie je skorygować. Starannie dobrany kształt brwi sprawia, że oczy nabierają głębi, a uroda zostaje podkreślona. Jednak każda twarz jest nieco inna, zatem nie każdy łuk będzie pasował wszystkim. Dlatego ważne, by dopasować brwi do kształtu twarzy, dzięki czemu w łatwy sposób możemy skorygować ewentualne niedoskonałości rysów. W jaki sposób to zrobić i jaki jest idealny kształt brwi dla różnych owali twarzy?

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy – od czego zacząć?

Zanim zabierzemy się za regulowanie brwi, zastanówmy się, w jaki sposób to zrobić. Powinnyśmy zacząć od dokładnego przyjrzenia się swojej twarzy i próby określenia jej kształtu. Czy jest okrągła, trójkątna, owalna, podłużna, sercowata, a może kwadratowa? Odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie ważna i to właśnie od niej każdy zabieg korekcji kształtu brwi powinien się rozpocząć. Do każdego kształtu twarzy pasują brwi wyregulowane w inny sposób, jednak zawsze – naturalne. Nie warto przesadnie ingerować w to, jak wyglądają. Odpowiednia regulacja brwi obejmuje przede wszystkim skorygowanie ich kształtu oraz usunięcie tych włosków, które nie wchodzą w łuk, i to w zupełności wystarczy.

Idealne brwi do kształtu twarzy – jak je regulować?

  • Twarz owalna

W przypadku twarzy owalnej najlepiej prezentują się brwi o naturalnym łuku, który przyjmuje kształt delikatnego owalu, zwężającego się ku skroniom. Aby osiągnąć ten idealny kształt, brwi powinny ukośnie wznosić się ku górze, po czym łagodnie opaść w dół nad zewnętrznymi kącikami oczu. Warto zadbać, by łuk nie był zbyt okrągły, co może sprawić, że twarz optycznie się zaokrągli.

  • Twarz okrągła

Ten kształt twarzy można optycznie wyszczuplić i wydłużyć za pomocą odpowiedniej regulacji brwi. Powinny przyjąć linię delikatnie przypominająca trójkąt, jednak powinna się ona układać łagodnie, by nie wyostrzyć zbyt mocno rysów twarzy.

  • Twarz pociągła

Najlepszy kształt brwi do kształtu twarzy pociągłej to brwi prawie proste. W wypadku tego kształtu najlepiej unikać łuków i zaokrągleń, ponieważ taka regulacja brwi może jeszcze bardziej podkreślić pociągłość. Końcówki brwi powinny lekko opadać w dół.

  • Twarz trójkątna

Idealny kształt brwi dla twarzy trójkątnej to łuk skierowany lekko ku górze. Taki zabieg pozwoli optycznie zmniejszyć szerokie czoło.

  • Twarz kwadratowa

W tym przypadku, dobierając brwi do kształtu twarzy, należy dążyć do uczynienia jej linii bardziej subtelną.Dlatego warto sprawić, by łuk był długi i lekko wygięty, zwężający się od środka powieki i od tego momentu przechodzący w prawie prostą linię. W tym przypadku dobrym pomysłem jest malowanie brwi kredką. Warto wypełnić kontur kolorem, a następnie wyczesać nadmiar produktu grzebykiem. Taki zabieg sprawi, że brwi będą podkreślone i dzięki temu złagodzą rysy twarzy.

Jak regulować brwi?

Ogólna zasada regulacji brwi mówi, że powinny być usuwane jedynie te włoski, które nie wchodzą w łuk. Najlepiej więc depilować pojedyncze włoski rosnące poniżej linii brwi, a także te, które rosną między brwiami. Nie warto zmieniać górnej linii – pozostawienie jej naturalnej zapewnia subtelny efekt i sprawia, że kształt brwi doskonale pasuje do twarzy. Można lekko, w miarę potrzeby, zwęzić brwi, jednak obecnie modne są gęste i bujne, natomiast cienkie kreseczki nie wyglądają elegancko ani kobieco. Całości dopełni odpowiedni makijaż brwi i gotowe.