Fryzura do kształtu twarzy – jak dobrać?

Właściwe dobranie fryzury to nie lada sztuka. Przy wyborze warto się kierować tym jaki mamy kształt twarzy. Wyróżniamy ich 4 rodzaje:

  • twarz owalna
  • twarz okrągła
  • twarz w kształcie serca
  • twarz kwadratowa

Do każdego kształtu twarzy należy dobrać odpowiednią fryzurę, tak aby osiągnąć zamierzony efekt. Zwyczajnie nie każda fryzura będzie odpowiednia dla każdego rodzaju twarzy.

1. Twarz okrągła – propozycje dla włosów krótkich, średnich i długich

Jeśli lubisz krótkie włosy to powinnaś postawić na fryzury typu pixie z wieloma wystającymi kosmykami włosów. Włosy średniej długości warstwy powinny zaczynać się poniżej linii szczęki, natomiast górna część powinna być gładka. Dzięki temu wydłużysz optycznie swoją twarz. Podobnie z włosami długimi.

2. Twarz w kształcie serca – propozycje dla włosów krótkich, średnich i długich

Jeśli masz twarz o kształcie serca, najwęższym punktem jest broda i szczęka. Ponieważ równowaga jest zawsze celem, postaw na fryzury, które są pełniejsze na dole. Jeśli nosisz długie włosy podetnij środkową warstwę tak by włosy poniżej wydawały się większe objętościowo.

3. Twarz owalnawłosy krótkie, włosy średniej długości, włosy długie

Do tego kształtu twarzy będzie pasować praktycznie każda fryzura, dlatego warto skupić się na fryzurze, która będzie pasowała do struktury włosów oraz twojego charakteru. Jesteś w świetnej sytuacji, możesz dowolnie bawić się fryzurami.

4. Twarz kwadratowa – krótkie włosy, włosy średniej długości, długie włosy

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to podkreślić swoje kości policzkowe, a nie szczękę. Świetnie sprawdzają się tutaj asymetryczne dłuższe boby. W przypadku dłuższych włosów dobrze jest dodać im trochę „lekkości” na końcach poprzez wycieniowanie. Bardzo dobrze będą również wyglądać długie grzywki.

Koniecznie sprawdź również jak dopasować brwi do kształtu twarzy.