Jak dbać o rozjaśniane włosy?

Piękne, lśniące i zdrowe blond włosy są marzeniem wielu kobiet. Jednak tylko niewielka część z nich może pochwalić się naturalnie jasnymi kosmykami. Jak dbać o rozjaśniane włosy? Wiele pań często decyduje się na rozjaśnianie włosów, stawiając na szali ich kondycję.

Nie ulega wątpliwości, że rozjaśnianie jest zabiegiem inwazyjnym, przez co kosmyki stają się podatne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z tego powodu włosy rozjaśniane wymagają szczególnej pielęgnacji i regeneracji, która uchroni je przed zniszczeniem, nadmiernym wysuszeniem i kruszeniem.

Jak dbać o rozjaśniane włosy, czyli używaj dobrej farby do włosów

Zanim jednak przejdziemy do porad dotyczących pielęgnacji rozjaśnianych kosmyków, warto zatrzymać się na chwilę przy samym zabiegu farbowania. Obecnie dostępne w sklepach czy drogeriach internetowych preparaty, takie jak Les Blondissimes Preference farba do włosów Extreme Platinum, pozwalają dbać o kosmyki od razu po koloryzacji. Dzięki dołączanym do zestawów odżywkom możemy nie tylko zapobiec powstawaniu żółtych refleksów, ale także podarować naszym włosom solidną porcję nawilżenia bezpośrednio po farbowaniu.

jak-dbac-o-rozjasniane-wlosy-les-blondissimes-preference-farba-do-wlosow-extreme-platinum-3

Mycie i odżywianie włosów rozjaśnianych

Rozjaśniane kosmyki najlepiej myć bardzo delikatnym szamponem, przykładowo dla dzieci, który nie będzie ich nadmiernie przesuszał. Po kosmetyk z silniejszym detergentem starajmy się sięgać dopiero wtedy, gdy włosy zaczną stawać się ciężkie i pozbawione objętości. Nie róbmy tego częściej niż raz w tygodniu. Niemniej nawet w takim przypadku wybierzmy kosmetyk z jak najprostszym składem, pozbawiony silikonów blokujących łuskę włosa i ciężko zmywalnych.

Kluczowym elementem pielęgnacji będzie porządne odżywianie, bez którego rozjaśniane kosmyki się nie obejdą. Odżywka nakładana po każdym myciu to absolutne minimum. Jeszcze lepsze efekty osiągniemy stosując co najmniej raz w tygodniu dobrej jakości maski. Kosmetyk nakładamy na włosy, a następnie przykrywamy je foliowym czepkiem i owijamy ręcznikiem. Maska musi mieć trochę czasu, by wniknąć w kosmyki, dlatego spłukujemy ją dopiero po upływie około 30-40 minut.

jak-dbac-o-rozjasniane-wlosy-les-blondissimes-preference-farba-do-wlosow-extreme-platinum (1)

Olejowanie i zabezpieczanie końcówek

Na rozjaśniane włosy warto też nakładać olej, który wygładzi, uelastyczni i nabłyszczy kosmyki. Jaki olej wybrać? Wśród najpopularniejszych możemy wymienić między innymi olej arganowy, olej kokosowy czy olej awokado.

W przypadku włosów rozjaśnianych niezwykle istotne będzie również zabezpieczanie końcówek, które często stają się bardziej kruche i narażone na uszkodzenia. Mniej elastyczne oraz łatwiej się rozdwajają. Nasze kosmyki przed zniszczeniami świetnie ochroni specjalne serum regeneracyjne, choć musimy mieć na uwadze, że raz na jakiś czas konieczne może okazać się ich delikatne podcięcie.

Oszczędna stylizacja

Włosy rozjaśniane nie należą niestety do grona fanów zabiegów stylizacyjnych i związanych z tym wysokich temperatur czy alkoholu obecnego w produktach do układania kosmyków. Idealnie byłoby oczywiście całkowicie zrezygnować z suszarki, prostownicy czy lokówki. Jeśli nie to niemożliwe, spróbuj maksymalnie ograniczyć częstotliwość korzystania z tych urządzeń.