Fryzura bob

zdjęcie kobiety z fryzurą typu bob

Nie ma chyba na świecie dziewczyny, która nie zastanawiała się czy fryzura bob będzie jej pasować. Nic dziwnego to świetna klasyczna, krótka i bardzo kobieca fryzura. Jej przygotowanie, a właściwie stworzenie polega na skróceniu włosów do jednej długości, najczęściej do wysokości brody. Bardzo często przy bobie pojawia się również grzywka.

Fryzura bob – klasyczne i te popularne

Wśród różnych rodzajów bobów, można wyróżnić kilka najbardziej charakterystycznych i popularnych:

  • bob chiński – włosy się obcina do takiej samej długości wokół całej głowy poniżej linii szczęki,
  • klasyczny bob z długą lub krótką grzywką
  • bob w stylu lat sześćdziesiątych – włosy przycina się do takiej samej długości wokół całej głowy powyżej linii szczęki (bardzo często z krótką grzywką i wygolonym tyłem),
  • asymetryczny bob (A Line): włosy z tyłu głowy są krótsze, fryzura przypomina od tyłu literę A (boki stają się coraz dłuższe, środek przystrzyżony lub skrócony).

Stopień trudności uczesania

Uczesanie włosów w fryzurę bob może być trudniejsze lub łatwiejsze w zależności od kilku czynników.

Jeśli masz gęste i prosto układające się włosy, uczesanie ich w fryzurę bob może być łatwiejsze. W takim przypadku wystarczy użyć prostownicy lub lokówki, aby uzyskać pożądany kształt.

Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, uczesanie ich w fryzurę bob może być trudniejsze. Taki rodzaj włosów może łatwo się plątać i trudno układać. W takim przypadku może być konieczne użycie specjalnych produktów do stylizacji. Przydatna będzie pianka lub lakier, aby ułatwić układanie włosów i utrzymanie fryzury w pożądanym kształcie.

Ogólnie rzecz biorąc, uczesanie włosów w fryzurę bob może wymagać trochę wprawy i cierpliwości. Z czasem i praktyką można nauczyć się tego w domu. Może być również pomocne skorzystanie z usług profesjonalnego fryzjera, który może pokazać, jak uczesać włosy w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt.