Domowy balsam brązujący na bazie oleju arganowego

Domowy balsam brązujący na bazie oleju arganowego może być stosowany jako naturalny środek do wybarwienia skóry na brązowy kolor. Możesz go używać, jeśli chcesz uzyskać efekt opalenizny bez konieczności opalania się na słońcu lub w solarium.

Balsam brązujący może być również stosowany jako nawilżający i odżywczy kosmetyk do ciała, ponieważ olej arganowy jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze, które mogą pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Możesz używać go również jako naturalnego środka do uzyskania efektu opalenizny na twarzy lub dekolcie. Pamiętaj jednak, że balsam brązujący nie zapewnia ochrony przed słońcem, więc nadal musisz stosować krem z filtrem UV, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Balsam brązujący na pomoc bladej skórze

Największym problemem osób o bladym odcieniu skóry jest dodanie jej słonecznego koloru bez sztucznego efektu, a jednocześnie w bezpieczny sposób. Opalanie na słońcu odpada, bo im mniej melaniny w skórze tym większe narażenie na szkodliwe działanie promieni UV. Solarium również nie jest odpowiednie dla wrażliwej skóry, a większość samoopalaczy i bronzerów do ciała daje krótkotrwały efekt i sztuczny kolor, często z nieestetycznymi smugami. Co zrobić w takiej sytuacji? Zrobić domowy balsam brązujący z olejem arganowym!

Lekko brązująca formuła balsamu do ciała na bazie wyłącznie naturalnych składników to świetna propozycja dla posiadaczek bladej cery. Duża zawartość oleju arganowego i innych tłuszczów roślinnych sprawia, że balsam nie tylko skutecznie dodaje skórze orzechowego odcienia, ale jest też mocno odżywczy, nawilżający i regenerujący. Warto przetestować go na własnej skórze.

Niezbędne składniki aktywne:

– masło shea lub kakaowe (kremowa baza balsamu),
– olej arganowy (odżywczy składnik aktywny),
– olej z nasion marchwi (składnik brązujący),
– witamina E (naturalny konserwant odmładzający),
– olejek eteryczny (dowolny zapach, opcjonalnie).

Dwa najważniejsze składniki, które decydują o właściwościach balsamu to masło roślinne (nadaje kremową konsystencję) i olej marchwiowy (dodaje właściwości brązujących). Oba składniki powinny łącznie stanowić 90% całego kosmetyku w proporcji pół na pół (tyle samo masła i oleju). Istotnym składnikiem jest olej arganowy, który sprawia, że balsam to kosmetyk mocno nawilżający i odżywczy. Cudowne właściwości luksusowego oleju arganowego nadają domowemu balsamowi brązującemu luksusowej jakości. Kilka kropel witaminy E konserwuje kosmetyk, a także działa przeciwutleniająco i odmładzająco. Olejek eteryczny to opcja dodatkowa, jeśli balsam ma mieć ciekawy i przyjemny zapach.

Wszystkie składniki należy wymieszać ze sobą do powstania klarownej, pomarańczowej, kremowej masy. Tak przygotowany balsam przełożyć do szczelnego pojemniczka np. po zużytym wcześniej kremie. Balsam brązujący na bazie oleju arganowego to lekka i skuteczna propozycja idealna dla osób od jasnej i wrażliwej skórze – nie podrażnia, kompleksowo pielęgnuje, a jednocześnie nadaje skórze delikatnego odcieniu naturalnej opalenizny.