Domowe farbowanie włosów

zdjęcie wellaton pianka koloryzujaca

Na pewno znacie i kochacie to uczucie, kiedy musicie wykonać domowe farbowanie włosów. Farbujecie włosy na nowy kolor i jest on dokładnie taki jak sobie wymarzyłyście.

Zachwyt, euforia i uczucie satysfakcji zapewne takie emocje Wam wówczas towarzyszą. Ostatnio o zmianę kolorów włosów jest dużo łatwiej, na rynku dostępne są kosmetyki dzięki którym farbowanie stało się znacznie prostsze.

Jednym z nich jest pianka trwale koloryzująca Wellaton, którą można dostać w 23 różnych odcieniach. Jest ona niezwykle łatwa w aplikacji dzięki czemu z powodzeniem można stosować ją w domu, jej zaletą jest również to, że zapewnia intensywny i długotrwały kolor.

Badania przeprowadzone przez specjalistów marki Wella pokazały, że istnieje silny związek między intensywnością koloru włosów a dobrym samopoczuciem. Jak wynika z badań, tuż po farbowaniu – kiedy kolor włosów jest intensywny – pewność siebie i dobre samopoczucie rosną. Jednak już po około trzech tygodniach od farbowania kolor zwykle blaknie, a włosy stają się matowe. To może negatywnie wpływać na nasz nastrój.

Produkty do koloryzacji Wellaton dostępne są w dwóch wariantach: pianki trwale koloryzującej i tradycyjnego kremu koloryzującego. Dzięki temu mamy możliwość wybrania najwygodniejszego dla siebie sposobu koloryzacji. Pianka w przeciwieństwie do klasycznych farb, jest wyjątkowo prosta w użyciu: wystarczy wstrząsnąć, wycisnąć i nałożyć. W momencie naciśnięcia butelki, płyn zmienia się w puszystą, łatwą do nałożenia piankę o objętości aż sześciokrotnie większej niż tradycyjny krem koloryzujący. To pozwala na idealne pokrycie nawet długich włosów. Ponadto pianka Wellaton gwarantuje do 100% pokrycia siwych włosów. Aby zapewnić włosom jedwabistą miękkość i blask po koloryzacji, do opakowania dołączone zostało odżywcze serum.

wellaton pianka koloryzujaca

4 PORADY DOTYCZĄCE APLIKACJI PIANKI TRWALE KOLORYZUJĄCEJ WELLATON ambasadora marki Wella – Andrzeja Matrackiego

  • Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy. Nawet jeśli masz także siwe włosy, zdecyduj się na jaśniejszy kolor, ponieważ pianka trwale koloryzująca pokrywa do 100% siwych włosów,
  • Aby określić optymalny czas potrzebny do uzyskania odpowiedniego koloru, zalecam wykonanie testu pasemkowego. Dla uzyskania najlepszego efektu czas trzymania pianki trwale koloryzującej na włosach nie powinien być dłuższy niż 40 minut,
  • Pamiętaj, że trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie, słońce czy temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, mogą mieć wpływ na efekt i czas koloryzacji. Dlatego np. jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym pomieszczeniu, szybciej uzyskasz pożądany kolor,
  • Nie zmieniaj swoich nawyków podczas farbowania włosów pianką, jeśli dotychczas używałaś kremu. Zaczynaj koloryzację od farbowania odrostów, a na resztę włosów nałóż piankę po upływie 10 minut.

źródło: materiały prasowe