Dior Sauvage. Jak pachnie?

mężczyzna wąchający Dior Sauvage

Dziki, nieudomowiony i nieuchwytny, to właśnie oznacza słowo Sauvage, którym Dior opisał swoją linię męskich kosmetyków. Czy ta definicja pasuje do Ciebie? Nadzwyczaj trwałe, mocne, zdecydowane zapachy, a także zaskakujące połączenia składników, to znak rozpoznawczy Dior Sauvage. Od dzisiaj, to może być też Twój znak. Stań się niepowtarzalny, pokaż swoją siłę.

Z artykułu dowiesz się między innymi:

 • Z myślą o kim powstała nuta Dior Sauvage?
 • Z jakich składników składa się kompozycja kosmetyku?
 • Jakie cechy wyróżniają Dior Sauvage?

SPIS TREŚCI

Dla kogo Dior Sauvage? 

Dior Sauvage miał swoją premierę w roku 2015, co zostało odnotowane, jako najważniejsze wydarzenie marki Dior w branży perfumeryjnej na ten właśnie rok.

Marka zadbała tym razem o silnych mężczyzn, starając się podkreślić ich nieszablonowość i indywidualizm. Dla nieskomplikowanych, choć drapieżnych macho firma przygotowała perfumy klasycznie męskie, nieco toporne i stosunkowo proste. Nie znajdziesz w nich zbytniej finezji, odbiegającej od stereotypu twardego faceta.

Jeden z recenzentów znalazł w aromacie Dior Sauvage nuty kurzu unoszącego się wzdłuż amerykańskiej drogi ciągnącej się przez pustynię w gorącym teksasie z domieszką przypieczonych opon samochodowych. Coś w tym jest, zważywszy, że kompozycja zainspirowana została otwartymi przestrzeniami żądnymi odkrycia.

Mimo subtelnych różnic, Dior Sauvage często porównywano do Bleu de Chanel. W obu przypadkach próżno szukać wyrafinowanych rozwiązań. Liczy się prostota, cechująca samców alfa.

Woda toaletowa Dior Sauvage ma podkreślić charakter mężczyzny, który ją używa, dodając mu pewności siebie, zwiększając jego atrakcyjność w oczach kobiet oraz poprawiają jego nastrój.

Proste, podobnie jak nieskomplikowaną wydaje się natura męska, przy całej jej elegancji i zniewalającym uroku.

Dojrzały, elegancki i inspirujący mężczyzna z pewnością zwróci na siebie uwagę przedstawicielek płci pięknej, czy można pragnąć czegoś więcej?

Jak pachnie Dior Sauvage?

Unikalna formuła Dior Sauvage powstała z myślą o osobach nastawionych na sukces, pełnych pasji i wytrwałości w dążeniu do obranych celów.

Tym razem twórca kompozycji Francois Demachy skupił się na stworzeniu zakurzonego, trocinowego akordu, pozbawionego chemicznego szaleństwa.

Główne nuty zapachowe Dior Sauvage:

 • Cytrusowa bergamotka;
 • Ciepła i odrobinę cierpka gałka muszkatołowa;
 • Intensywny, charakterystyczny pieprz syczuański;
 • Słodka wanilia z Papui-Nowej Gwinei;
 • Balsamiczny, nieco słodki ambroxan, uznawany na całym świecie za jeden z najbardziej szlachetnych i najpiękniejszych aromatów dodawanych do męskich perfum.

Pikantna nuta pieprzu doda mężczyźnie zmysłowości, dymny ślad wanilii podkreśli brak sztampowości a dyskretny i jednocześnie intensywny zapach rozejdzie się w powietrzu, pozostawiając za sobą mgiełkę subtelnej świeżości.

Dlaczego mężczyźni preferują Dior Sauvage?

Odpowiedź jest szalenie prosta, mężczyźni wybierają Dior Sauvage, ponieważ… podoba się kobietom.

Dobrym pomysłem jest także prosty flakon, pozbawiony nadmiernej finezji. Jak wskazują badania rynku, panowie niezbyt sobie cenią opakowania emanujące niezwykłymi kształtami i kolorystyką.

Zalety Dior Sauvage:

 • Wyczuwalny aromat;
 • Pikantna, kremowa i dymna esencja;
 • Korzystny stosunek jakości do ceny;
 • Flakon perfum nie wygląda zbyt fantazyjnie.

Pośród tysięcy męskich zapachów, są też te wyjątkowe, które zapadają w pamięć na zawsze. W przypadku Dior Sauvage cel można uznać, za osiągnięty.