Czym jest łysienie androgenowe?

zdjęcie pacjenta i lekarza podczas przeszczepu włosów

Zakola są jednym z największych kompleksów u mężczyzn, które pojawiają się już w wieku 20 lat. Zakola to typ łysienia androgenowego, dochodzi do utraty włosów w okolicach skroni. Z czasem zakola mogą się pogłębiać i prowadzić do całkowitej utraty włosów. Zakola mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów zwalczających zakola jest przeszczep włosów.

Łysienie androgenowe jest to przewlekłe wypadanie włosów występujące u kobiet i u mężczyzn. Łysienie androgenowe rozwija się bardzo powoli, dlatego tak trudno zauważyć pierwsze jego objawy.

Przyczyna androgenowego wypadania włosów jest hormonalna. Głównym powodem, jest testosteron, a dokładniej jego pochodna — DHT, która oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, prowadząc do ich stopniowego zanikania.

Zatem łysienie androgenowe występuje u osób, które mają podwyższony poziom DHT w skórze głowy. Doświadczają oni przez to skrócenia fazy rozwoju włosów.

Odbudowa włosów głęboko zmienia życie zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Techniki, które ewoluowały przez dziesięciolecia, pozwalają pacjentom cieszyć się naturalną i pełną głową dzięki zastosowaniu micro przeszczepów z pojedynczymi jednostkami włosa mieszkowego.

Rekonstrukcja przedniej linii włosów przywraca symetrię twarzy i może cofnąć czas. Dodatkowo przeszczepione mieszki włosowe:

  • Nie wypadają
  • Są trwałe i naturalne
  • Wytrzymują aktywny tryb życia.

Przeszczep włosów

Przeszczepy włosów zapewniają bezpieczne i skuteczne rozwiązanie w przypadku łysienia typu męskiego i przerzedzania lub wypadania włosów typu żeńskiego.

Jest to rodzaj operacji, która przenosi mieszki włosowe z obszarów zdrowych, na obszary łysiejące.

Najpierw chirurg oczyszcza skórę głowy i wstrzykuje lek, aby znieczulić tył głowy. Twój lekarz wybierze jedną z dwóch metod przeszczepu: chirurgię paskową jednostki mieszkowej (FUSS) lub ekstrakcję jednostki mieszkowej (FUE).

Pierwsza z nich polega na usuwaniu z tyłu głowy paska skóry o długości od 6 do 10 cali. Odkładają go na bok i zaszywają skórę głowy. Ten obszar jest natychmiast ukryty przez otaczające go włosy.

Następnie chirurg dzieli pasek usuniętej skóry głowy na 500 do 2000 maleńkich przeszczepów, każdy z pojedynczym włosem lub tylko kilkoma włoskami.  Liczba i rodzaj przeszczepu zależy od rodzaju włosów, ich jakości, koloru i wielkości obszaru, w którym otrzymujesz przeszczep.

Natomiast druga metoda polega na tym, że chirurg goli tył skóry głowy. Następnie lekarz usuwa stamtąd mieszki włosowe jeden po drugim. Obszar goi się małymi kropkami, które pokryją twoje istniejące włosy.

W zależności od wielkości przeszczepu włosów proces zajmuje od 4 do 8 godzin. Możesz potrzebować kolejnej procedury później, jeśli nadal tracisz włosy lub zdecydujesz, że chcesz grubsze włosy.

Dzięki przeszczepom włosów, chirurgia plastyczna może zapewnić pacjentom naturalną estetykę, która będzie komplementować Ciebie i Twoje aktywne życie przez wiele lat.

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania związane z przeszczepem włosów w Turcji, skontaktuj się z Meditravel. Doświadczony zespół konsultantów chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania.