Sposoby na utrwalanie włosów. Jak to zrobić?

Jak utrwalić włosy krótkie, a jak utrwalić loki? Jak utrwalić wyprostowane włosy? Zobacz sprawdzone sposoby na utrwalanie włosów. Oto kilka podstawowych pytań, jakie zadają sobie Ci, którzy planują utrwalanie włosów. Stylizacja włosów może być możliwa przy użyciu wielu różnych kosmetyków. Zarówno pianka do włosów, lakier do włosów czy spray do włosów, wpływają na wygląd fryzury, oraz czas, przez który będzie ona wyglądać jak nowa. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie kosmetyki mogą być dla Ciebie przydatne. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na utrwalanie włosów!

Utrwalanie włosów kręconych

Utrwalanie włosów kręconych to wyjątkowa sztuka, która nie zawsze udaje się wszystkim zainteresowanym! Loki to bardzo wymagająca fryzura. Wiele jednak zależy od naturalnych predyspozycji kobiety, oraz tego, w jaki sposobów loki pojawiły się na głowie. Jeżeli jesteś posiadaczką naturalnie kręcących się włosów, zapewne potrzebujesz jedynie pianki lub lakieru, który dopełni wygląd fryzury i sprawi, że loki będą jeszcze bardziej wydatne. Trudniej jest tym paniom, których włosy naturalnie mają raczej tendencję do prostowania się, lub falowania. Wtedy na pomoc przychodzą nam różne, mocne kosmetyki, takie jak dwufazowe serum w spray’u.

Utrwalanie włosów puszących się

Włosy z tendencją do puszenia się, to także wyjątkowy przypadek, który wymaga podjęcia wyjątkowych kroków. Jest to szczególnie trudne, kiedy chcemy, aby nasze włosy nie puszyły się, a jednocześnie zostały dobrze podkreślone. Wiele lakierów sprawia, że puszące włosy puszą się jeszcze bardziej.

Włosy podatne na wilgoć

Opisany powyżej spray, to także idealne rozwiązanie dla kobiet, których włosy podatne są na działanie wilgoci. Stosując go, zapewnia się ochronę fryzury przed negatywnym wpływem wilgoci. Włosy nie elektryzują się, nie są oklapnięte, ale także są mniej podatne na puszenie.

Włosy falowane

Do uzyskania efektu delikatnych fal, które jednak będą długo utrzymywać się na włosach, potrzebny jest specjalny preparat. O poradę zapytaliśmy profesjonalistów salonexpert.pl, którzy zaprezentowali nam Sirens Waves – zalotne fale i loki. Krem podkreśla skręt loków i fal. Sprawia, że włosy są ponętnie ożywione.

Włosy krótkie

W utrwalaniu włosów krótkich wiele zależy od efektu, jaki pragniemy osiągnąć. Jeżeli chcemy, by nasza fryzura trzymała się sztywno, wybierzmy raczej mocny lakier lub spray do włosów. Jeśli natomiast myślimy raczej o luźno  ułożonej fryzurze, której kształt możemy delikatnie zmienić jednym ruchem ręki. Wiele innowacyjnych past do włosów zapewnia precyzyjne, mocne utrwalenie, przy jednoczesnej możliwości restylizacji włosów.  Dzięki nim możesz nadawać włosom dowolny kształt, który zostanie zachowany tak długo, aż sama postanowisz go zmienić.

Dziś utrwalenie włosów może być naprawdę precyzyjne i trwałe. Mamy nadzieję, że nasze sposoby na utrwalanie włosów były dla was pomocne. Pamiętaj jednak, aby wybierać produkty dobrej jakości, które nie będą całkowicie obciążać Twoich włosów.