Kolory włosów na jesień

Co rok sytuacja wygląda podobnie – jakie kolory włosów na jesień będą modne? Po lecie włosy mają ten charakterystyczny wygląd, kiedy poddane są dość długiemu działaniu słońca. Jednak kiedy pora wrócić do pracy i ułożonego planu dnia, trzeba też zająć się włosami, a przede wszystkim ich kolorem. 

Przygotowaliśmy zestawienie jakie kolory włosów na jesień będą najmodniejsze. Oto one:

1. Kolor miedzi

Będzie to wymagający kolor, ale też absolutnie najbardziej trendy w tym sezonie. Ważne jest żeby trzymać się półtonów miedzianych, a unikać bordowych i burgundowych. Bądźcie też przygotowane na częstsze wizyty w salonach, na odświeżanie koloru. Jednak kolor ten jest zdecydowanie warty każdej poświęconej na niego minuty!

2. Kolor kasztanowy

Odcienie brązu są oczywistym wyborem na jesień, jednak w tym roku chodzi o dodanie im głębi. Ten kolor z delikatnymi odcieniami cynamonu doskonale pasuje praktycznie do każdego rodzaju cery, a co najlepsze bardzo łatwo go uzyskać.W tym roku będzie jednym z dominujących trendów jesienno-zimowych.

3. Truskawkowy blond

To co jest najlepsze w tym kolorze, to to, że mogą nosić zarówno blondynki jak i dziewczyny z rudymi włosami. Uzyskanie takiego efektu jest bardzo łatwe dla jednych i drugich. Zdecydowanie warto spróbować.

4. Ciemniejszy platynowy blond

Platynowe włosy w dalszym ciągu będą modne, ale jesienią zobaczymy je w odrobinę zmienionej wersji. Będą to bardziej beżowe, matowe odcienie, które niezmiennie będą przyciągały wzrok.

5. Miodowy blond

Jesień to czas na ciepłe odcienie i tak właśnie będzie się działo z blondem. Pora na tony miodowe oraz naturalne odrosty, ale utrzymane pod kontrolą.

Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, warto skonsultować się z fryzjerem lub specjalistą, aby uzyskać poradę dotyczącą odpowiedniego odcienia dla twojego rodzaju włosów i koloru skóry.

Kolory włosów na jesień – dlaczego zmieniamy?

Ludzie zmieniają kolor włosów na jesień z różnych powodów. Niektórzy decydują się na zmianę, aby odświeżyć swój wygląd lub dodać charakteru swojej fryzurze. Inni zmieniają kolor włosów, aby ukryć siwiznę lub zmarszczki lub po prostu dlatego, że lubią eksperymentować z różnymi odcieniami. Jesień jest dobrym czasem na zmianę koloru włosów, ponieważ w tym okresie słońce jest mniej intensywne i mniej niszczy włosy niż latem. Ponadto, ciepłe, jesienne odcienie doskonale komponują się z ubraniami i dodają charakteru fryzurze. Warto dbać o włosy poprzez suplementację witamin jesienią.