4 powody dla których powinnaś obciąć włosy

Ten trend jest doskonale widoczny już niemal od roku. Krótkie włosy są szalenie modne, podczas gdy moda na długie powoli przemija. Jeśli zastanawiacie się czy warto obciąć włosy, oto 4 powody, które sprawią, że ta decyzja stanie się łatwiejsza.

Główne powody dlaczego obciąć włosy:

  • Duże metamorfozy są bardzo modne w ostatnim czasie, poddają się im największe gwiazdy. Jeśli odwiedzacie nas regularnie to na pewno wiecie, kto w przeciągu ostatnich kilku miesięcy zdecydował się na takie radykalne zmiany.
  • Krótkie włosy odmładzają o kilka lat i nadają nam całkowicie nowego wyglądu. My jesteśmy wielkimi fanami włosów jednej długości nawet takich sięgających prawie do ramion. Świetnym przykładem jest tutaj modelka Karlie Kloss, która wygląda wręcz obłędnie.
  • Obcięcie włosów znacznie poprawia ich kondycję i wygląd, bo w ten sposób pozbywasz się martwych, suchych końcówek.
  • Czas jaki będziesz  musiała poświęcić na pielęgnację włosów skróci się o połowę. Nie tylko podczas mycia i suszenia, ale nawet także podczas zwykłego ich układania.

A jeśli już mówimy o pielęgnacji, mamy dla Was kilka porad jak radzić sobie z włosami. Po strzyżeniu użyjcie szamponu i odżywki, to pozwoli Waszej nowej fryzurze pozostać świeżą. Bardzo ważne jest też, by odwiedzać fryzjera co 4 tygodnie. A kiedy układacie włosy róbcie to w momencie gdy są suche – to znacznie ułatwia ich modelowanie.